PŘELOUČ B - LÁNY  2:3 (0:1)
Horák,Marek,Beneš

Sestava:
Tomiška-Štěpán,Bárta,Krpata,Zezulka-Šrám,Kožený,Podroužek,Beneš-Horák,Marek(Čumpl)

K poslednímu utkání před zimní přestávkou jsme zajížděli do Přelouče kde se nám již tradičně daří.I tento důležitý zápas se pro nás začal vyvíjet příznivě.To ve 12.minutě zatáhl Beneš míč po pravém křídle a jeho centr našel v pokutovém uzemí Horáka který se nemýlil a poslal nás do zaslouženého vedení.To jsme si mohli pojistit o 4 minuty později ale tentokrát Horák místo přihrávky na zcela volného Marka zvolil solovou akci a o šanci jsme přišli.Od té chvíle se na těžkém terénu hra soupeře zlepšovala a naše obrana jistotou příliš nehýřila.Výsledkem toho bylo vyrovnání na začátku druhé půle.Naštěstí jsme se vzchopili a začali hrát opět svoji hru.V 55.minutě se napřáhl ke střele Kožený jeho ránu brankář stačil ještě vyškrábnout do tyče ale přesná dorážka Marka znamenala opět naše vedení.Hra byla i nadále v naší režii a mohli jsme ji vyjádřit i golově.V 65.minutě se před brankářem ocitl Šrám ale jeho střela měla do brány hodně daleko.O chvíli později jsme postupovali dva na jednoho ale úplně volný Podroužek se přihrávky od Horáka opět nedočkal.Deset minut před koncem si vybral slabší chvíli do té doby vynikající golman Tomiška když mu centrovaný míč vypadl z ruky a domácím tak nabídl laciné vyrovnání.O chvíli později jsme již mohli prohrávat to když se před Tomiškou objevil zcela nepokrytý útočník ale náš brankář tentokrát svoji chybu skvěle napravil.Když už byli všichni smířeni s další remízou přišel přišel závěr po vzoru anglické ligy.V poslední minutě nacentroval z pravé strany míč Kožený a Benešova ukázková hlavička nemohla dát lepší tečku za úspěšným podzimem.Jelikož náš největší soupeř Zdechovice ztratil ve Valech všechny body znamenalo naše vítězství titul podzimního mistra a věřme že naši hráči udělají vše pro obhájení této pozice i v jarní části soutěže.

14.kolo

VALY  B   -  LÁNY   4:4 (1:0)
branky: Tomiška,Šrám,Bárta,Šedivý

Sestava:
Jirouš-Štěpán (Čumpl),Bárta,Krpata,Šedivý-Beneš,Šrám,Baranj,Tomiška-Rousek,Zezulka

Jarní sezonu jsme začali na hřišti těžkého a hlavně nevyzpytatelného soupeře.Od začátku jsme hráli aktivně bohužel při zakončování nám chyběla razance i přesnost.Domácí se několikrát dostali nebezpečně před naši branku a varovali tak obránce k nejvyšší ostražitosti.Bohužel toto varování jsme si k srdci nevzali a ve 20.minutě udeřilo.To Štěpán převzal na pravé straně hřiště přihrávku a ač nejbližší soupeř byl od něho skoro 30 metrů náš bek zřejmě usnul a probudil se až když si domácí útočník od něj převzal míč a nikým neatakován ho snadno uklidil do naší sítě.Dalším bodem který výrazně ovlivnil zápas byla 30.minuta když naše největší posila Rousek na kterého jsme se nejvíce spoléhali se dopustil neomluvitelné nedisciplinovanosti a zakopl balon ač věděl že v tomto utkání už jednu ŽK viděl a tudíž nemohlo přijít nic jiného než oslabení svého týmu.Naštěstí se do konce poločasu už nic nestalo a i do druhé půle jsme nastoupili bojovně odhodláni ač oslabeni otočit výsledek na naší stranu.Bohužel v 55.minutě jsme vyrobili další vážnou chybu kdy se na dlouhý pas nedomluvili Štěpán s brankářem Jiroušem a tak dlouho se spoléhali jeden na druhého dokud míč neskončil opět v naší bráně.Naštěstí nedlouho na to Tomiška snížil a byli jsme znovu ve hře.V 60.minutě vystřídal Štěpána na pravé obraně Zezulka a okamžitě se uvedl hrubkou která znamenala opětovné zvýšení skore zas o dvě branky.Tento jindy spolehlivý hráč působil na kraji obrany velmi zmateně a vypadalo to že ztratil schopnost rozeznávat barvy dresů.Naštěstí se za pár minut vzpamatoval a my jsme se znovu dostali na dostřel když Tomiškův centr dorazil do sítě Šrám.Když pak v 83.minutě zakončil své solo na 3:3 Bárta vypadalo to že výhra je na spadnutí.Bohužel naše obrana dnes hrála neštastný zápas a kalich hořkosti jsme si vypili dvě minuty před koncem kdy domácí útočník doslova vymotal tři naše obránce a tváří v tvář brankaři poslal domácí opět do vedení.To již vypadalo jako konečné ale i my jsme si vybrali svou dávku štěstí když se k trestnému kopu v nastaveném čase postavil Šedivý a jeho centr našel hlavu domácího obránce od které se míč odrazil přímo do odkryté brány a znamenal tak konečnou remízu která má vzhledem k průběhu utkání cenu pro nás cenu zlata.V našem týmu nejlépe zahráli Tomiška,Šrám a především v záloze M.Baranj který ukazuje že je momentálně v životní formě.Na druhou stranu je třeba poukázat na nedisciplované chování některých našich hráčů a věříme že tito hráči jíchž se toto týká se do příštích kol zamyslí a pochopí že toto chování na hřišti(ač někdy oprávněné)působí negativně na výkon a způsobí vždy jen a jen oslabení našeho mužstva.

15.kolo

LÁNY - ZDECHOVICE  0:4 (0:2)

rozhodčí: Miloslav Čížek

sestava: Jirouš-Šedivý,Bárta,Krpata,Zezulka(Štěpán)-Kratochvíle,Baranj(Čumpl),Beneš,Šrám-Tomiška,Rousek

Tento zápas měl být utkáním jara, jelikož se potkali první s druhým celkem tabulky.Bohužel, tento očekávaný a klíčový souboj se změnil v blamáž domácích a naopak hosté dávali od úvodního hvizdu jasně najevo kdo je na hřišti pánem.Důkazem toho bylo několik nebezpečných závarů před naší brankou během několika prvních minut.V 15.minutě udeřilo poprvé,kdy hostující útočník lehce prošel po levé straně až do bezprostřední blízkosti naší branky a brankářem vyražený míč poslal na druhý pokus nikým neatakován přímo do sítě.Tento gol nás však nevyburcoval ze zimního spánku a hosté nás stále tlačili na naší polovině.Prostoru jsme jim nechávali víc než dost zejména v prostoru za šestnáctkou kde často nechávala naše záloha obranu na holičkách.Ve 27.minutě si hosté zopakovali brejkovou situaci z prvního golu tentokrát z pravé strany a pohodlně zvýšili na 0:2.Jedinou odpovědí byla pěkná střela Šráma s kterou si však golman hostí poradil.Snížit jsme mohli těsně před odchodem do kabin ale zcela odkrytá brána byla pro Tomišku příliš malá.Po změně stran se dění na hřišti příliš nezměnilo i když se naše hra oproti první půli zlepšila.Žádnou výraznou příležitost jsme si nevypracovali a naše střelecké pokusy mířily mimo branku nebo přímo do náručí brankáře.O svém zaslouženém vítězství rozhodli hosté definitivně v 65.minutě když se prudká rána odrazila od našeho břevna přímo na hlavu opět zcela nepokrytého útočníka hostí pro kterého nebylo problém zvýšit na 0:3.Poslední hřebík do rakve jsme dostali deset minut před koncem kdy brankář Jirouš hrubě podcenil přímý kop z 18 metrů a hosté dokonali dílo zkázy na konečných 0:4.Zápas se nám nepovedl po všech stránkách, ovšem není nic zdaleka ztraceno a záleží pouze na našich hráčích jak se k této nepříznivé situaci postaví o oklepat se z ní můžeme (musíme) již příští kolo na půdě posledního celku Popkovic.

16.kolo

POPKOVICE - LÁNY  2:1 ( 1:0)

rozhodčí:František Školout

branka: Tomiška

sestava: Z.Horák-Štěpán(Fedák),Bárta,Krpata,Čumpl-Šrám(Maršík),Baranj.Ehl,Tomiška-Zezulka,Rousek

Na půdu posledního celku jsme zajížděli s jednoznačným cílem odvézt si tři body.Bohužel realita byla taková že se naše početná marodka ještě rozšířila takže k M.Horákovi,Miřejovskému a Markovi přibyli ještě Jirouš, Šedivý,Beneš a Letko. I přes to jsme začali utkání ofenzivně a skoro celý první poločas se odehrával na polovině domácích a naši hráči byli zastavováni místy na hranici brutality o čemž by mohl vyprávět především Kuba Šrám. Bohužel naše převaha nebyla golově vyjádřena i když šancí bylo několik. Do největší se dostali Rousek který nastřelil levou tyč a především Zezulka který úplně sám před brankářem vyslal střelu po zemi která by měla co dělat aby dokázala ohnout pampelišku.Dalším střeleckým pokusům Baranje a Ehla chyběla přesnost nebo razance.Domácí se spoléhali na rychlé brejky kterými nám v obraně několikrát zatopili a dvakrát nás v těchto chvílích podržel brankář Horák.Golu se domácí dočkali pět minut před koncem poločasu kdy na dlouhý padající centr naše obrana i golmanem jen přihlížela a pro neatakovaného domácího útočníka nebylo problém poslat míč do sítě.Ve druhém dějství jsme si již takový tlak nevypracovali a hra se vyrovnala.Jediné co nám zůstalo bylo naše nepřesné zakončení a i přes snahu střílet naše pokusy končili přímo v náručí domácího brankáře nebo daleko mimo branku.Za zmínku stojí pouze dalekonosná střela Bárty která však pouze orazítkovala břevno.Naopak na druhé straně udeřilo podruhé kdy domácí po zaváhání Krpaty zužitkovali další ze svých výpadů na 2:0.Labutí písní našich kanonýrů se stala poslední minuta kdy se v domácí šestnáctce nejlépe orientoval Tomiška a jeho zakončení bylo z naší strany první které mělo přesnost i potřebnou razanci.I přes naše početné oslabení je porážka v Popkovicích ostudou je skutečně načase pro naše hráče se nad svými jarními výkony hluboce zamyslet.

17.kolo

STARÉ ŽDÁNICE - LÁNY   2:1 (0:1)

rozhodčí: GERNÁT

branka:Kratochvíle

sestava: Z.Horák-Čumpl,Bárta,Krpata,Štěpán-Šrám(Ehl),Baranj,Beneš,Tomiška-Kratochvíle,Rousek

Jarní mizérie pokračuje i nadále.Tentokrát jsme zajížděli na hřiště druhého nejslabšího celku soutěže a je opravdu záhadou kdo by musel proti nám nastoupit abychom dokázali bodovat naplno.Jako v minulých kolech byl celý první poločas v naší režii ovšem jako vždy pouze po šestnáctku soupeře.Několik našich slibných příležitostí zejména po únicích Tomišky z pravé strany končili pravidelně mimo bránu.Zdálo se že vstřelení branky je otázkou času ale dočkali jsme se až ve 26.minutě kdy Tomiška na pravé straně vybojoval míč,poslal ho přesnou přihrávkou na nohu Kratochvíleho který už nemohl dělat nic jiného než skorovat.I po tomto golu jsme pokračovali v tlaku ale jediným výsledkem byla ukázková dělovka Krpaty který z voleje bohužel jen orazítkoval levou tyč.Po změně stran se však naše aktivita vytratila soupeř hru nejen vyrovnal ale chvílemi byl i lepším celkem.Naše obrana jistotou nehýřila a tak jsme se museli spolehnout někdy i na štěstí.Bohužel v 60.minutě se domácí dočkali vyrovnání kdy náš levý obránce bloudil na druhé straně hřiště a skoro volný útočník trefil míč z voleje do protipohybu brankáře Horáka.Ani toto vyrovnání nás však nevyburcovalo a naše ofenzíva se omezovala pouze na rychlé protiútoky kterým však chyběly finální přihrávky.V 80.minutě tak udeřilo na naší straně podruhé.To cenrovaný balon za divácké asistence naší obrany dolétl až do šestnáctky kde na levé straně zůstal pouze záložník Beneš(levý bek Čumpl byl opět fascinován pravou postranní lajnou) a pohotová křižná střela domácího hráče zapadla za naši pravou tyč.V posledních deseti minutách jsme soupeře zatlačili dostali jsme se do několika dobrých šancí zejména u dorážek Rouska a Tomišky bylo těžké uvěřit že neskončily golem.Bylo však již pozdě domácí si vítězství ubránili i za pomoci provokací ze stran diváků a bohužel i lavičky.Tomu jsme však měli zabránit naším výkonem což se nestalo a kdy zejména v prvním poločase jsme měli soupeře obdarovat minimálně třemi brankami.Příští kolo u nás přivítáme soupeře více než silného a doufáme že se vrátíme k podzimní formě a tři body zůstanou tam kde je jejich místo, tedy doma v Lánech.

18.kolo

LÁNY - PŘELOVICE 2:2 (1:1)

rozhodčí: David Strnad

branky: Beneš,Tomiška

sestava: Letko-Štěpán,Bárta,Krpata,Tomiška-Beneš,Baranj,Kožený,Rousek-Šrám,Kratochvíle

Hosté přijeli s cílem pojistit si druhé místo třemi body k čemuž jim naše jarní výsledky dávaly velikou naději.Utkání začalo za silného větru skoro až na hranici regulérnosti přesto si hráči obou týmů s touto nepříjemnou skutečností obstojně poradili.Zápas byl od začátku vyrovnaný a otevřený protože i my jsme byli přesvědčeni o tom že všechny body zůstanou doma.Zahájili jsme utkání tradičně aktivně, bojovali jsme o každý míč a na našich hráčích byla pozitivně vidět rozehranost z dopolední malé kopané.Výsledkem toho bylo několik slibných příležitostí bohužel chyběla nám opět přesnost a finální zakončení.Ve 25.minutě se objevil v největší šanci zápasu Kožený který sám před hostujícím brankářem netrefil balon a trest přišel ihned z protiútoku.Hosté vybojovali roh naši obránci soupeře důsledně nepokryli a bylo to 0:1.Naštěstí jsme pokračovali v naší bojovné hře a ve 38.minuě jsme se dočkali vyrovnání,kdy Rouskův centr našel přesně hlavu Beneše pro kterého už nebylo problémem vyrovnat.Druhý poločas žádnou herní změnu nepřinesl oba týmy pokračovali v dobrém představení z první půle.Osudnou se nám stala až opět naše tradiční nedůslednost v obraně když v 55.minutě se hosté dostali po rohovém kopu opět do vedení.Poté jsme hru ještě více otevřeli bohužel hostující branku jsme vážněji ohrozit nedokázali.Když už to vypadalo na  další naši smolnou porážku přišla poslední naše příležitost v podobě rohového kopu.K němu se postavil Tomiška a jeho míč skončil bez jakékoliv cizí pomoci v levém horním rohu soupeřovi branky.Remíza je zaslouženou dělbou bodů pro oba celky.V příštím kole zajíždíme na hřiště Rybitví již v sobotu 2.5.od 17.hodin.a věříme že se budem vracet konečně bohatší o tři body.

19.kolo

JISKRA RYBITVÍ - SOKOL LÁNY NA DŮLKU   2:4 (0:1)

rozhodčí:Triandafilu

branky:Baranj 2, Šrám,Beneš

sestava: Jirouš -Štěpán,Bárta,Krpata(Baranj),Čumpl-Tomiška,Beneš,Kožený,Rousek-Šrám,Zezulka

K dalšímu pokusu o první jarní výhru jsme zajížděli na hřiště soupeře který je přímo ohrožen sestupem a tudíž bojuje o každý bodík.Do utkání jsme vstoupili jako již tradičně aktivně a celý první poločas se odehrával víceméně v naší režii.První branky jsme se dočkali již v 11.minutě kdy Kožený nádherným lobem našel volného Šráma a ten svoje sólo bezpečně proměnil.Soupeř se snažil ale s jeho brejky a centrovanými míči si naše tentokráte velmi dobře hrající obrana poradila.Do přestávky jsme si dokázali vypracovat ještě několik dobrých příležitost bohužel však již bez brankového efektu.Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním zvrátit výsledek ve svůj prospěch a na hřišti to začalo být znát.Hra se vyrovnala a domácí hráči se dostali svými brejky i do několika dobrých šancí,naštěstí naše obrana hrála pozorně a čisté konto v těchto chvílích udržela.V 63.minutě vybojoval na levé straně domácí šestnáctky míč Rousek,jeho přesný centr našel Beneše,který si nahrávku zpracoval a prostřelil domácího brankáře.V tu chvíli to pro nás vypadalo velice příznivě a když o 10 minut později po pěkné individuální akci Čumpla vymetl pavouky ze šibenice domácí brány Baranj zdálo se být rozhodnuto.Soupeř se však nepoložil a i za tohoto stavu bojoval dál.Výsledkem byl závar v naší šestnáctce kdy Tomiška nestačil uhnout nohou a kontakt s domácím útočníkem znamenal pokutový kop kterým domácí snížili na 1:3.V 83.minutě se však stejná situace opakovala na druhé straně kdy byl ve vápně sražen Šrám a nabídnutou penaltou Baranj zápas definitivně rozhodl.Nebyla by to však naše obrana aby si nevybrala alespoň jednu slabší chvilku.Tři minuty před koncem domácí zahrávali trestný kop z rohu velkého vápna střílený centr prošel až ke zcela nepokrytému domácímu útočníkovi,který z rohu malého vápna upravil výsledek na konečných 2:4.Doufáme že tímto utkáním se naše krize prolomila a budeme na vítězné vlně pokračovat již v příštím utkání doma v neděli 10.5.od 17.hodin se Semínem.

20.kolo

LÁNY-SEMÍN  1:0 ( 1:0 )

rozhodčí: Budínský

sestava: Jirouš-Štěpán,Bárta,Krpata,Čumpl-Beneš,Baranj,Kožený,Rousek-Šrám,Tomiška

V Semíně jsme na podzim prohráli po hrubých chybách v závěru utkání 2:3 a tak jsme měli tomuto soupeři co vracet. Hostům se na jaře daří, a proto tento zápas sliboval vyrovnanou partii.Do zápasu jsme již tradičně vstoupili velice ofenzivně a v tomto duchu probíhal celý první poločas.Odměny jsme se dočkali již v 8.minutě, kdy se Rouskův trestný kop odrazil od tyče a dobíhající Tomiška nezaváhal.1:0.Soupeř však nepřijel pouze bránit a příležitosti do kterých se hostující útočníci dostávali, odrážela naše obrana několikrát i se štěstím.Přesto jsme byli až do přestávky výrazně lepším celkem a škoda jen, že koncovka opět nepatřila mezi naše nejsilnější zbraně.Do druhé půle jsme nastoupili ukolébáni naší převahou z první části a během prvních 10 minut jsme soupeři nabídli tři šance, kterým do skórování mnoho nechybělo.Naštěstí jsme si toto varování vzali k srdci a naše hra se opět začala zlepšovat.Soupeř však vycítil svoji šanci, přidal na důrazu a bojovnosti a hra se začala přelévat z jedné strany na druhou.Oba týmy si dokázali vypracovat ještě několik slibných šancí, zejména ze standardních akcí, avšak ani jedna strana se již gólového efektu nedočkala.Utkání bylo hrané zejména ve druhém poločase tvrdě, avšak slušně, jediné co ho trochu kazilo byla "lkající"střídačka hostí, neustále se dožadující faulu při každém souboji, která místy připomínala svými výklady pravidel, fanoušky s fotbalovým IQ houpacího koně, které jsme poznali minulé kolo v Rybitví. Touto výhrou jsme snad již definitivně zažehnali naši jarní krizi a opět se nám potvrdilo staré dobré pravidlo, že pokud jsou naši hráči rozehráni z malé kopané, podávají dobré výkony a Lány v drtivé většině  na hřišti uspějí. Dokázat to můžeme již v sobotu 16.5.od 17.00.hodin, na hřišti druhého celku tabulky v Kolesách.